Turbošnek Team

Kdo jsme ...

    Počátek společné cesty několika nadšenců se datuje od počátku 90tých let, kdy u nás začal zapouštět kořeny pojem MTB. Postupně jsme začali organizovat společné švihy. Naše první horská kola připomínala jenom vzdáleně dnešní stroje šité na míru (a to v případě karbonových vláken téměř doslova). Při zvyšujících se rychlostech a fyzičce bylo pouze otázkou času, kdy naše dosavadní plečky padnou za vlast. Plečky padly a my jsme zakoupili na naše poměry topstroje. Začali jsme se zúčastňovat maratonů (silničních i horských) a viděli jsme, že je to dobré ... neboť kdy je chlap-cyklista opravdu šťastný??  Pouze tehdy, pokud si hrábne na dno svých sil a v cíli se raduje z dosaženého výsledku, nebo je rád, že tu brutalitu přežil ...

    V roce 2003 jsme provedli registraci na MVČR a stali se tak právnickou osobou ... tedy sdružením občanů (od roku 2014 z.s.) a oficiální název je Turbošnek team NM&ZR. Turbošnek vznikl někdy dávno u pivka, team je univerzální slovo z anglicko-českého slovníku, NM&ZR znamená Nové Město na Moravě a Žďár nad Sázavou - region, kde se můžeme s největší pravděpodobností potkat - na kole :)

 

Zvětšit

Naše aktivity a snahy 

Bike sraz na Vysočině.  Jak jinak než perfektní tip, jak by mohl biker strávit červencový víkend v sedle svého svařovaného oře. Tradice byla založena v roce 2002. Největším lákadlem i nadále zůstává (vyjma večerního posezení nad hrnkem píva) stoprocentní sobotní vyjížďka dlouhá kolem 80-110 kilometrů. Pořádáme ji totiž (v souladu se zákonem, přírodou i odborníky z CHKO) z důvodu naprostého vyčerpání účastníků :) a hlavně proto, že všem ukážeme to nejhezčí (a tudíž nejnáročnější) z naší rodné Vysočiny. Nedělní vyjížďka sice nedosahuje kvalit sobotní (měří asi jen 70-90 kilometrů) - ale i při ní si naložíme do noh několik stovek výškových metrů. V roce 2020 se Bike sraz poprvé přesunul na začátek června a stal se jednou z mála prvních akcí sezóny.

Každoroční soustředění teamu.  Jak z titulku vypovídá, každý rok se soustředíme na soustředění. Vybereme si hory, které nás budou hostit několik dní v květnu, naložíme bajky a pak si 3-4 dny dáváme pěkně do těla .. a hlavně jsme supr parta a dobře se naladíme na další sezónu.

 

AKTUALITY:

1.1.2021 - novoroční vyjížďka, první kilometry v sedle - mlha, sychravo, ale stálo to za to!

Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit

 

 

 

Připravujeme obsah nových stránek a v historii naleznete dosavadním dění v našem teamu ...

Sledujte zatím náš profil na Facebooku, který pravidelně aktualizujeme....