2006

Zvětšit
Věříme, že se nám podařilo po roční odmlce navázat na započatou tradici našeho/vašeho Bike srazu a akce jako celek se povedla, o čemž nás přesvědčili i účastníci srazu. Asi největší obava byla se změnou místa ubytování a také z místem konání sobotní Bike párty s tombolou. Obě obavy se však i dle ohlasu účastníků ukázaly zbytečné. Vše klapalo dle našich představ. Vybrané trasy a nezapomenutelné výhledy do údolí Víru a Štěpánova zůstanou v pamětích všech účastníků na dlouhou dobu.

Den první a zahajovací (a prvních 8,5 km) – pátek 18.8.06´:

Žádná akce nemůže začít aniž by se na ni předem nepřipravili pořadatelé a proto mimo půlročních příprav a dolaďování všech detailů se také muselo vše připravit na místě, kde letos probíhala prezentace a ubytování účastníků. Šipkami a tabulemi jsme vyznačili příjezdovou cestu k hotelovce tak aby se zbytečně nebloudilo. Přípravy v prostorách prezentace se naplno rozjely ve 14 hodin a již za hodinku bylo vše připraveno. Každý účastník srazu, který byl předem přihlášen, dostal zpět v plné výši zaplacenou zálohu a mimo to prvních 30 malý dárek (bajkovou duši). Pro letošní ročník jsme připravili také jedno překvapení. Každý řádně přihlášený do 1.8.06 obdržel účastnické číslo se svým jménem a obcí odkud pochází, příchozí měli toto číslo bez těchto iniciálů. Ve vestibulu Hotelového domu DUO vznikl improvizovaný mini stánek firmy Mavic, který přilákal nejednoho kolemjdoucího. Dle programu Bike srazu se v 19 hodin uskutečnila nezávazná první oťukávačka terénu a také účastníků. Cestou ke SKI hotelu a na Harusův kopec již bylo každému přítomnému jasné o co jde a tak se včas mohl zařadit buďto do řad jezdců HARD nebo pohodářů EASY. Po návratu a krátkém času na ošplouchnutí a převlečení následovalo oficiální zahájení a pohodová rozprava v podání Mirase. Po krátké diskuzi se ještě zaprezentovalo pár opozdilců z Prahy a mohlo se jít buďto na pivko nebo do pelechu!
 

Zvětšit

Den druhý (67,5 km) – sobota 19.8.06´:

Snídaně, rozcvičení, kontrola teploměru - rosničkáři to trefili bude pěkně, pro kolo a kolem osmé se postupně scházíme za Hotelovkou na první společné focení. Následuje rozdělení na švihaře HARD (23) a pohodáře EASY (12). Vzhledem k tomu, že Bike sraz je převážně organizován pro jezdce na trati Hard budeme se věnovat právě jí.


První metry nás zavedly stoupáním ke dvoru u Třech křížů, a následovala taktéž neznačená cesta kolem Nové Vsi, přes Dlouhé, Branišov, Rozsoch kde jsme se konečně napojili na červenou turistickou značku. Ta nás zavedla přes Vojetín do Bystřice nad Pernštejnem. Následné prudké stoupání na Bratrušín prověřilo technickou zdatnost každého jedince a následně také stabilitu a jistotu v technickém, ale rychlém, sjezdu do Kozlova (1 defekt) resp. ke Štěpánovu. Po krátké tankovací zastávce v tamní hospůdce jsme tekutiny rychle vypotili ve dlouhém a technicky náročném stoupání do Pivonic. Místy doslova zarostlá stoupající pěšina s nutností prokousat se roštím a slunce v zádech dala každému řádně zabrat. Z Pivonic kousek do kopečku ke zřícenině Zubštějn, kde proběhlo společné focení.Sjezd přes Kobylnici do Víru byl sice hooodně rychlej, ale díky řadě prudkých serpentin značně nebezpečnej. Místy se nám naskytl nádherný výhled do údolí Víru, který stál za zastavení a vyfocení, prostě nádhera (viz foto). Ve Víru nás čekala zastávka na oběd, která se díky "rychlé" obsluze protáhla na bezmála dvě hodinky (oprava druhého pomalého defektu). Jak je naším zvykem opět jsme po obědě zařadili menší kopeček. Tentokrát nás na vytrávení čekalo stoupání na hráz Víru a následně na Karasín s průměrným stoupáním 4 z celkové škály 1-5...... Z Karasínu nás čekal pěkný sjezd po louce a vydrápání se ke kostelíku ve Vítochově. Dále již po zelené přes Písečné, Lísek až do Zubří. Dále to bylo již přímo do Nového Města po silnici. Na Hotelovku jsme dorazili krátce po půl šesté a tak měl každý dostatek času na přípravy před odchodem na Bike párty s losováním tomboly.

 

Zvětšit

V 19hodin jsme se společně přesunuli do nedaleké kavárny Bukáček, kde již více jak hodinku ladil svoji aparaturu DJ@Paco a byla vystavena tombola, která nejednoho z příchozích přinutila zastavit a prohlédnout si o co že se bude letos losovat. Po objednání pití a jídla (byl připraven vynikající guláš s chlebem a cibulí, nebo dle jídelníčku) jsme přítomným pustili záznam z dosavadního průběhu Bike srazu s řadou pěkných fotek a videí. Pak jsme si hodinku mohli zatančit na hudbu, kterou nám pouštěl DJ. Ve 22hodin nastala chvíle, na kterou každý netrpělivě čekal. Začalo losování tomboly od našich sponzorů, kterým touto cestou děkujeme. Prvním vylosovaným se stal Pavel Krejčí, který si odnesl hlavní cenu zapletená kola Mavic Crossride. Přilbu Lazer si vybral jeden z bratrů Jeslíků a ten druhý zase šáhl po kvalitní kazetě SunRace. Velkou nožní pumpu si odvezla Andrea Barešová ......... Po rozdání všech cen (každý si odnesl nějakou tu cenu) se do toho DJ pořádně obul a zahrál nám několik těch pecek na přání, až se z toho vyklubala půlnoc. Krátce po ní jsme kavárnu opustili a šli spát.

 

Zvětšit

den třetí a poslední (43 km) – neděle 20.8.06´:

Snídaně, někdo pivo na vyproštění, rozcvičení, kontrola kola po sobotním švihu, namazání řetězu, a hlavně kontrola počasí - už neprší (v noci přišel vydatný déšť), světe div se, ono to počasí je opravdu objednaný. Sraz v 9hodin rozdělení na kategorie a krátce po deváté se vydáváme směrem ke koupáku, dále Ochozou až na Vlachovák a přes Vlachovice na Tři Studně. Pak pěkně zvlněným terénem na Fryšavský kopec a odtud neznačenou dosti rozbitou cestou od těžby a dešťů dolů k Panákovy. Po několika nezáživných kopcích 4 kategorie (z celkové škály 1-5) a průjezdu kolem nějaké skály se dostáváme na asfaltku pod Dráteníčky. Po zelené to valíme na Milovy kde na nás čeká oběd a to v pravdě bleskový. Je to poprvé v historii, kdy se nám daří bezproblémově najíst a za hodinu opět vyrazit. Dále jedeme cestou necestou polem nepolem z Blatin kolem Dráteníčků na Samotín, Kadov a opět přes nějakou skalku na Studnice. Máme čas a tak si dáváme pauzu a něco na zvlažení. Pak už jenom dole kopcom po sjezdovce a přes Maršovice do Města. Následovalo umytí zabahněných kol, nalodění účastníků, rozloučení a odjezd domů. Děkujem a těšíme se na viděnou na některém z dalších ročníků.

 


Ohlasy na Bike sraz 2006 od přímých účastníků:

A jak tuto akci hodnotí hlavní organizátor? 


"Maťa a jeho postřehy"

Jako při pořádání každé akce se mohou vyskytnout problémy, které se nedají očekávat, ale i ty které očekávat lze. Oproti předchozím ročníkům se podařilo zajistit tombolu a mít ji připravenu počátkem dubna! To přineslo do celé organizace větší klid a čas na řešení jiných zásadních věcí. Hodnotit práci přítomných organizátorů nechám na účastnících, ale neodpustím si malou poznámku. Někdy méně znamená lépe a tím mám namyslí, že ač se naše členská základna zeštíhlila nemělo to žádný vliv na zdárné uspořádání celé akce. Chtěl bych touto cestou také poděkovat všem přítomným organizátorům za jejich čas a osobní nasazení.

den první:
Páteční přípravy proběhly jako na drátkách, stejně jako celá prezentace a první vyjížďka až na menší zdržení na Harusáku.

den druhý:
Plánovaný čas odjezdu se povedlo dodržet a celá vyjížďka byla dle mého pohledu bez problémů. Některé hlasy volali po rozdělení trati Hard na dvě skupiny, ale dle mého názoru čekání na pomalejší nebylo tak dlouhé jak v minulém ročníku a proto k dělení nebyl důvod. Po našem návratu jsem se bohužel dozvěděl, že někteří účastníci trati Easy nepochopili samotnou podstatu srazu a vydali se na soukromou vyjížďky. Musím uznat, že jsem se s tímto doposud nesetkal a nedokázal jsem řádně reagovat. Trpělivost s tímto ale vypršela druhý den.

den třetí:
Ač se nás ráno sešla pěkná banda až s fotek jsem zjistil, že někteří se ani neobtěžovali přijít a zřejmě vyrazili na sólovou projížďku, Toto považuji za vrchol. Přijet na sraz a pouze si vyzvednou tombolu a ostatní mě nezajímá tak to je přes příliš. Pro příště takoví jedinci zůstaňte raději doma a ušetříte nám tím práci. Celá nedělní projížďka proběhla jak měla a tak nic nebránilo abychom se ve zdraví rozloučili a popřáli šťastnou cestu. Na viděnou s těmi, kteří si našeho nasazení a snahy váží, se těšíme třeba zase za rok.

 

 

Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit