2004

Zvětšit

V první řadě bychom rádi Všem účastníkům poděkoval za slušné chování v lese a dodržování našich pokynů. Proto ani letos nedošlo k žádnému konfliktu s pěšími turisty ani ostatními uživateli krásné přírody Vysočiny. Poděkování za případné uvolnění cesty samozřejmě patří ke slušnosti na což jste nezapomínaly. Děkujeme!!!

 

Den první a zahajovací– pátek 23.7.04´:
        

Pro nás, jako pořadatele, tento den začal naplno přípravami již po 11hodině na místním SOU, kde proběhlo jako již v předchozích ročnících ubytování, prezentace přihlášených a nově menší výstava cyklistického zboží několika pozvaných firem. Po 16 hod se začali sjíždět první účastníci a na nádvoří začali proudit kolemjdoucí, které přilákaly stánky.

Přesně podle časového harmonogramu se před 19hod začali na nádvoří scházet účastníci Bike srazu, kteří chtěli zkusit štěstí v závodě do vrchu o titul Hujer Bike srazu 2004. Po zapsání závodníků a očíslování jejich přileb čísly, jsme se do toho dali (no vlastně závodníci a závodnice):

První startovaly ženy a jelikož se našly jenom tři nejodvážnější odvezly si všechny pěkné ceny od našich sponzorů.

Následoval závod mužů ve kterém s přehledem zvítězil Tůma Petr a jako jediný danou stěnu vyjel skoro celou čímž si vysloužil titul Hujer Bike srazu 2004. O nějakej metr níže skončil Pelán Milan a třetí místo obsadil Odehnal Ludvík.

 

Zvětšit
pořadí st. číslo

kategorie ženy

1 20 Pelánová Martina
2 22 Crkvová Zdena
3 21 Pelánová Petra
pořadí st. číslo

kategorie muži

1 25 Tůma Petr
2 32 Pelán Milan
3 31 Odehnal Ludvík
4 23 Miler Patrik
5 27 Blecha Marek
6 29 Mejzlík Petr
7 30 Kukaň Tomáš
8 26 Miler Petr
9 28 Hejda Jiří
10 24 Zajíček Zdenek

 

 

Po nezbytném přesunu zpět na SOU a osprchování se mohlo začít plánované zahájení Bike srazu na Vysočině 2004. Proběhlo vyhlášení a ocenění účastníků závodu do vrchu a byly rozdány ceny pro první přihlášené na letošní ročník BS. Následovalo krátké zahájení s  videozáznamem ze závodu do vrchu a promítnutí videa, které bylo zaměřeno na místní lokalitu Nového Města na Moravě. Kolem 22hod jsme se přesunuli do postelí, abychom spánkem nabrali potřebné síly na nadcházející dny strávené v sedlech svých bajků.

Zvětšit

 

Den druhý (70 km cca. 2500 převýšení) – sobota 24.7.04´:   

Po nezbytné snídani a zhodnocení počasí a tudíž i potřebného oblečení na sebe jsme se před osmou hodinou sešli na nádvoří SOU. Proběhlo nezbytné focení všech zúčastněných s následným rozdělením na výkonnostní kategorie Hard a Easy a těsně po osmé hodině jsme se vydali vstříc nástrahám a krásám Vysočiny.

První prověrkou bylo stoupání na Studnice a následný sjezd z Pasecké zase ukázal kdo to na kole umí a kdo zase při jízdě používá hlavu na přemýšlení a ne na rytí drškou v zemi.... Po průjezdu Kadovem a Samotínem jsme se dostali do lokality, které se říká Křovina (asi od křovin, které jsou zde hojně zastoupeny). Po průjezdu kolem Lisovské skály a Devíti skal jsme sjeli do Herálce. Následný výjezd po louce prověřil morálku všech zúčastněných za což byli odměněni pěkným lesním průjezdem do Svratky. Po nezbytném občerstvení nějakou tou vod(k)ou jsme vyrazili pokořit vrchol zvaný Karlštejn. Aby toto stoupání nebylo moc jednoduché přidali jsme jednu parádičku v podání výjezdu svratecké sjezdovky a vyhlásili soutěž o hodnotné ceny pro ty, kteří pokoří její vrchol v sedle svého biku. Vrchol pokořili a ceny si večer rozebrali: Řepka Petr, Tůma Petr, Hejda Jiří a Blecha Marek (ještě jednou gratulujeme - organizátoři).

Následoval rychlý přesun hladových účastníků do hospůdky v Pusté Rybné jak jinak než s retardovanou obsluhou (my na to máme prostě štěstí). Po najezení se a doplnění nezbytných tekutin, jsme se vydali na druhou část vyjížďky. Po technickém sjezdu z Luckého vrchu do Telecího a několika neznačených cestách jsme se ocitli v místě kde začíná nejtěžší stoupání maratonu Horem dolem. Ano kdo zná ví, že je řeč o obci Krásné s neméně krásným výjezdem na Buchtův kopec. Zde již někteří účastníci začali potit krev a tlačit do hlavy různé energetické projímadla za účelem zvýšení vlastního výkonu. Na Buchťáku jsme počkali až se sjedeme a organizovaně jsme se přesunuli na zmrzlinu a zákusky do cukrárny ve Sněžném. Po doplnění hladinky cukrů jsme se rozdělili na dvě skupiny. Jedna ještě při silách pokračovala po předem určené trase a ostatní po vynechání jednoho výživného stoupání pokračovali již po trati na Studnice. Odolnější skupinka 15ti bajkerů pokračovala krásným sjezdem do údolí pod Bohdaleckým kopcem. V následném stoupání na Bohdalecký kopec postupně docházeli síly i těm nejodolnější (není divu když se celej kopec jede na večerníčka) a nebejt všudypřítomných much, určitě by nejeden z nás nejraději zastavil a lehl si do mechu. Po půlhodince v sedle jsme se dočkali vrcholu a po průjezdu Odrance a vyšplhání posledního kopce jsme dojeli na Studnice, kde jsme se potkali s oddělenou skupinkou ze Sněžného. Po občerstvení a průtrži mračen, jsme dle plánu přes Rokytno dorazili zpět do centra Bike srazu a to v docela slušném časovém předstihu před odchodem na ohlášenou společnou večeři s doprovodným programem. Každý měl tedy dostatek času na osprchování a regeneraci před večerním programem.

 

 

Zvětšit
Zvětšit

Večerní posezení v restauraci Formanka začal objednáním večeří a nějakého toho alkoholu a losování cen pro 4 nejzdatnější ve výjezdu sjezdovky ve Svratce. Ceny si rozlosovali a ceny vyhráli Řepka Petr (batoh HI-TEC), Hejda Jiří (košík a láhev BBB), Blecha Marek (zámek na kolo BBB) a hlavní cenu si vylosoval Tůma Petr (přilba LAZER), ale vzhledem k tomu, že se stal i vítězem pátečního závodu do vrchu přenechal tuto cenu do soutěže o nejlepší reklamní slogan.

Aby měli účastníci při večeři i po ní o čem přemýšlet byla vyhlášena (neplánovaná) soutěž o nejlepší reklamní slogan na 5 výrobků. Kdo se chtěl soutěže zúčastnit měl za úkol vybrat si výrobek, který by se mu líbil a vymyslet na něj nějaký trefný reklamní slogan. A o co se soutěžilo? O přilbu LAZER, brýle BBB, multiklíč BBB, sedlo BBB a tachometr Echowell. Nejlepší slogan byl následně vybrán členy našeho teamu a ohodnocen.

 

A jaké, že to slogany vyhrály?

 

 

nejhodnotnější cenu přilbu Lazer si odvezla Hrůzová Věra za slogan:

S HELMOU LAZER TO JÁ VÍM, HLAVU SVOU JÁ OCHRÁNÍM

 

Slogan na brýle BBB nejlépe vypotil Blecha Pavel a pěkné červené brýle BBB si zaslouží:

LEPŠÍ NEŽ VOZIT SKLENĚNÝ VOKO JE VOZIT BRÝLE BBB!!

 

Multiklíč BBB získal Jaroslav Šidlák za slogan:

K ČEMU SLOUŽÍ MULTIKLÍČ BBB POCHOPÍ VAŠE MANŽELKA AŽ V NOCI

 

Pelánová Martina si posedí na kvalitním sedle BBB za slogan:

V SEDLE OD BBB KAŽDÝM KILOMETREM SE VAŠE POZADÍ BUDE CÍTIT LÍP

 

Petr Miler si odvezl tachometr Echowell za slogan:

JEDINĚ COMPUTER ZONO VÁM PŘESNĚ UKÁŽE, JAKOU RYCHLOSTÍ JSTE VRAZILI DO ZDI

 

Následovalo promítnutí fotografií a videí z uplynulého dne a tolik očekávané losování tomboly přišlo na řadu krátce před 21hodinou. Do slosování o hodnotené ceny se dostali všichni, kteří zodpověděli menší anketu, kterou jsme pro účastníky připravili. Anketu řádně vyplnilo a do osudí vhodilo všech 25 zúčastněných a vzhledem k tomu, že díky štědrosti sponzorů, jsme měli připraveno stejný počet cen tak se na všechny dostalo.

A jaké je hodnocení ankety? Na dotaz -  jak jste se dozvěděli o Bike srazu zněli odpovědi takto:

13x od přátel nebo příbuzných, 7x nalezeno na webu (Turbošnek teamu nebo jinde) a v časopise, 2x z letáků v obchodech a ostatní jezdí pravidelně již od prvního ročníku.

Na dotaz - naplnil Bike sraz vaše očekávání jste odpověděli takřka jednohlasně:

21x ANO naplnil, bez výhrad nebo super (my děkujeme) a 4x spíše ANO

Menší výhrady byli na vybranou restauraci kde se večerní posezení odehrálo (je nás mnoho, na to abychom našli něco lepšího, ale pokusíme se), jeden poznámka zněla na možnost umytí kol - bohužel nejsme na závodech tak si kolo musí utřít-umejt každý sám z vlastních zdrojů - nebo může navštívit některou z myček na pumpě.  Jednou jsme zaznamenali nespokojenost na nerozdělení vyjížďky na skupiny - víme o tom, ale letos se to prostě nedalo - příští ročník bude v tomto určitě lepší.

V tombole byli takové perličky jako vodní vak od BBB, který si z Bike srazu odvezl Zdenda Zajíček, nebo sedlo BBB, které získala Hrůzová Věra, rukavičky BBB si pro změnu zase odvezl Kukaň Petr a batoh HI-TEC si odvezl Vladimír Moravec. Další ceny jako parůžky na kolo BBB, tachometr Echowell, brašničku pod sedlo BBB a dalších spoustu cen od Cyklocentra Mikulička dovozce výrobků BBB, Echowel a Lazer, několik drobností od Cyklo Chlubna a věcí od fa. Kastar dovozce Mavic, Geax, Vittoria, Newline atd a také fa. HI-TEC. Tímto bychom také chtěli těmto sponzorům poděkovat za jejich štědrost a věříme, že na spolupráci navážeme i v příštím roce.

Po rozdělení tomboly jsme se ještě chvilku bavili a diskutovali, až do doby kdy nás únava zmohla a všichni se raději přesunuli do postelí, abychom načerpali nějaké ty síly na poslední nedělní vyjížďku.
 

Zvětšit
Zvětšit

den třetí a poslední (49 km cca. 1500 převýšení) – 25.7.04´:

Po rozhejbání ztuhlých těl jsme se kolem 9hod začali scházet na plánovaný odjezd, který se několika defekty kol a výměnou duší posunul někde k 9:30. V noci asi v SOU řádil nějaký duch a několika účastníkům vypustil nebo propíchl duše - ne vážně - asi to byl následek včerejšího dne - pomalej defekt :-)).

Po rozdělení účastníků na trať Hard a Easy jsme vyrazili na okruh dlouhý necelých 50km. Po vyšplhání na Harusův kopec a sjezd po louce s ranní rosou do Jiříkovic nás čekala šotolinka do Lhotky, trocha asfaltu a překrásnou cestičkou lesy a loukami jsme se přiřítili do Žďáru nad Sázavou. Vzorově jsme se přesunuli po cyklostezce na Pilák a kolem něj až do Polničky, kde jsme minuly Vagónu (známá to zastávka cyklistů ze širokého okolí s věhlasnou topinkou vagón) a při cestě do Škrdlovic přes Velké Dářko, kde jsme potkali slabší skupinku Easy se k nám ještě přidal Turbošnek Cempa. Následovala dvě náročná stoupání na Tisůvku a Žákovu horu s neméně obtížnými sjezdy. Pak už jenom cesta na Fryšavský kopec a do Tří Studní jsme na oběd dorazili krátce po 13hodině. Po doplněná energie jsme přes Vlachovice a následným rychlým sjezdem dojeli do centra Bike srazu, kde jsme se mezi 15 - 17 hodin rozloučili a rozjeli domů. Děkujem všem kteří letos přijeli a těšíme se na viděnou na některém z dalších ročníků.

Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit