Bike sraz 2017 - ročník čtrnáctý (vyjížďky s Turbošneky)

První vyjížďka s Turbošneky se konala 3.6.2017

Tato první vyjížďka by se dala nazvat i "bylo nás pět" , to byl přesný počet účastníků vyjížďky. Ke dvěma členům z řad Turbošnek teamu se připojili i tři stálí účastníci předchozích ročníků Bike srazu na Vysočině. Z nejdelší dálky k nám dorazil účastník z města Kuřim a stejně jako ostatní si to náležitě užil. To je patrné jak z fotografií, tak i z videí, které naleznete na našem webu, ale také na našem profilu na Facebooku. Cesta nás zavedla do oblasti Železných hor a chutný oběd jsme si dali v Horním Bradle. Celou vyjížďku nás doprovázela krásná a místy nedotčená příroda, překrásné výhledy do kraje, rychlé sjezdy, ale také náročné výjezdy, včetně průjezdu chráněným územím zvaným "Přírodní rezervace Polom" , kde je jeden z nejkrásnějších pralesů, které jsme doposud na kolech navštívili. V překrásném letním počasí se jelo jedna báseň a na zdolání 91kilometrů dlouhého okruhu nám stačilo necelých 5 hodin a povedlo se nám nastoupat bez mála 1500m. Již nyní se těšíme na další plánovanou vyjížďku, která se uskuteční již 10.června.

Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit

.............................................................................................

V sobotu 10.června byla naplánována v pořadí druhá vyjížďka s TŠ z Nového Města.
 

Již delší dobu jsme věděli, že traserem bude pouze jeden z členů Turbošnek teamu a otázkou tedy bylo kolik dalších borců se připojí. V noci z pátku na sobotu docela dobře zapršelo, takže se aspoň neprášilo. Ještě v 8 hodin ráno lehce pršelo, ale protrhávající obloha dávala tušit změnu k lepšímu. Před devátou se na tradičním místě Bike srazů u učiliště na Bělisku tedy sešli včetně trasera 3 účastnící vyjížďky, kteří „nevyměkli“. Vyrazili jsme směr Rokytno, Medlov, Kadov, Blatiny, Milovy, 4 palice, Křižánky, Herálec (oběd), Vortová, Vojnův Městec, Nová Huť, Škrdlovice, Světnov, Počítky, Nové Město – cca 70 km – 1 200 m převýšení. Místy to čvachtalo, ale bylo teplo a okruh docela pěkný. Ve 15 hodin nebylo co řešit a bylo hotovo. Závěrečná třetí vyjížďka se koná 1.července ze Svratky a snad počasí vyjde a bude i vyšší účast. Těšíme se na viděnou.

Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit

.............................................................................................

První červencovou sobotu se uskutečnila již v pořadí třetí vyjížďka s Turbošneky pod hlavičkou Bike sraz vyjížďek na Vysočině.

Rosničky trochu hrozily deštěm, ale ten se nám takřka po celou vyjížďku, až na krátkou spršku, úspěšně vyhýbal. Po několika parných dnech bylo slibováno teplotně ideální počasí, což se také potvrdilo a všech šest účastníků včetně dvou Turbošneků si plánovanou trasu užívali. Krátce po deváté hodině jsme tedy ze Svratky vyrazili směr Karlštejn, kde nás cestou čekal výjezd do strmé sjezdovky a následně přes Rybenské Perníčky a Pustou Rybnou, náročným travnatým výjezdem na Bukovinku a Lucký vrch sjme se dostali na dohled Poličky. Přes Široký Důl na Budislav, kde začal ten správný bajking pískovcovou přírodní rezervací Toulovcovy Maštale. Od Boru u Skutče to byl již kousek do Proseče na zasloužený a hlavně výborný oběd a Pizza v restauraci u Toulovce. Na vytrávení nás čekal výjezd k Záboří a sešup do České Rybné s členitou pasáží na Krounou odkud to byl přes Dědovou, Čachnov,Svratouch do Svratky opravdu jen kousek. Opravdu povedená vyjížďka, která se všem zúčastněným líbila. Budeme se těšit na viděnou při některém z dalších ročníků Bike srazu na Vysočině.

Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit
Zvětšit