Receptář Turbošnek teamu


K čemu lze i použít máslo - vařili jsme pro Vás - červenec 2002.

"Konečně jsem se dostal k tomu abych se s Vámi mohl podělit o další dva recepty z naší kuchyně.

Budeme potřebovat:

1kostičku másla (rozdělenou na dva díly)

Trochu u toho ale musíme zavzpomínat. Je soustředění roku 2002 a já po prodělané noci spojené s několika meziměstskými hovory (podotýkám, že ne z alkoholu) a následujících střevních problémech vyrážím 10.5. pouze o piškotech a vodě na další vyjížďku (63,5km). Při jedné zastávce na občerstvení, jsem po opětovném rychlém vyprázdnění nucen nějakým způsobem si ošetřit od toaleťáku podrážděné partie a proto zakupuji jednu malou kostičku másla (tak na 2-3rohlíky) a po nájezdu do terénu maži kouskem másla svoji  bolavou prd.l. Účinek je stoprocentní a namazání mi stačí na dojetí celé etapy. Děkuji tímto kolegovy s teamu za skvělý tip a za zpříjemnění zbytku jízdy.

Další recept pochází také z tohoto soustředění, ale je již z jiného soudku:

Je předposlední den soustředění a čeká nás poslední vyjížďka (11.5) dlouhá 84kilometrů. Beru pro jistotu zbytek másla, kdyby byl potřeba a vyrážíme. Na území Slovenska nás neminou dva silné deště, které nám dokonale vyplaví veškerý mazací tuk z řetězů (začínají nám pěkně pískat) a tak přichází na řadu opět máslo a  zbytkem z minulého dne v pohodě mažeme dva řetězy. Musím se přiznat, že jsem byl dost překvapen tím, jak se máslo rovnoměrně rozneslo a zamezilo nepříjemnému pískání. Následujících 25 km máslo krásně maže a jízda i po prodělaném následujícím silném dešti již není doprovázena žádnými nepříjemnými zvuky. A proto Turbošnek team doporučuje jihočeské máslo :-)" Maťa


Recept jak správně vařit šalt Shimano XT vám přináší Martin (Maťa) - duben 2002

Po loňských problémech s řazením jsem se letos rozhodl pro výměnu vyviklaného šaltru. Původně jsem chtěl kupovat nový, ale nakonec jsem věc vyřešil jinak. Šaltr Shimano XT modelový rok 1994 jsem demontoval a předal jej lépe technicky zdatnému kolegovy z teamu, který na něm zadal provedení výměny opotřebovaných kolíků. Když se mi po dvou měsících šaltr vrátil, zjistil jsem, že vazelína kterou byl promazán způsobuje zadrhávání a nefunkční řazení z největších dvou pastorků mého osmi kolečka směrem dolů. Proto jsem se rozhodl k dalšímu zákroku a sepsání tohoto receptu:

Budeme potřebovat:

1hrnec s pokličkou (nejlépe od připálené krupičné kaše z předchozího dne)

vařečku

vidličku

teplou vodu

šaltr Shimano XT

 

Vezmeme hrnec od připálené kaše, nalijeme do něj dostatečné množství teplé vody (můžeme i studenou), opatrně do něj vložíme přehazovačku (bez kladek), přikryjeme pokličkou, plotýnku zapneme na maximum a vaříme. Na teplotě varu ponecháme cca. 2-3minuty. Po té vezmeme vidličku a vařečku a opatrně obrátíme, abychom zjistili jestli se nám dural nepřipekl (nedoporučuji tento způsob vaření pro přechazovačky z bakelitu). Necháme chvilku zchladnout a celý proces opakujeme ještě jednou. Na konec necháme odstavený hrnec vychladnout. Následuje odkapání vlažné vody (utřeme přebytečnou vazelínu) a rozhýbání celého kompletu přehazovačky. Ihned podáváme a montujeme na kolo. Funkčnost se zlepší již po prvním vaření. Dobrou jízdu :-))

 

 

nacházíte se na stránkách www.turbosnekteam.com

 

Reklama: