Soustředění Turbošnek teamu NM&ZR

 

Soustředění 2017

Soustředění putování na bajkách 6.-9.května 2017 (foto) foto ze soustředění take na Facebooku

  Jiný formát a především přítomnost doprovodného vozidla, to bylo soustředění 2017, kdy nás trasa přes Vír, Černou Horu, Blansko, Macochu, Bouzov, Lanškroun, Litomyšl, Toulovcovy Maštale zavedla zpět do Nového Města na Moravě. Zajíma zkušenost, která přinesla nejedno zvláštní zjištění. Celkem jsme za 4 dny v sedle najezdili 364 km s převýšením 8300m       A jak jsme trénovali:

 

 

Soustředění 2016

Soustředění u jezera Lago di Garda - Itálie 4.-10 července 2016 (foto + VIDEO!) foto ze soustředění take na Facebooku

Dlouho plánované a jednou odložené soustředění v Dolomitech se nám zapsalo hluboko do pamětí a můžeme všem bikerům lokalitu kolem jezera Lago di Garda jen a jen doporučit. Překrásné a teplé až mořské prostředí, čistá voda a překrásné výhledy do údolí i na vzdálenější pohoří Dolomit, to bylo přesně to, co jsme od soustředění očekávali. Celkem jsme za pět dní v sedle najezdili 279,5 km s převýšením 7350m       A jak jsme trénovali:

 

 

Soustředění 2015

Soustředění na bajkách Orlické hory - Sněžné 7.- 10.května 2015  (foto + VIDEO!) foto ze soustředění take na Facebooku

Soustředění v Orlických horách se nám vyvedlo nejlépe jak mohlo. Ač předpověď rosniček nebyla zrovna pozitivní, nakonec se ukázalo, že se jednalo o nejlepší počasí letošního chladného května. Oblast Orlických hor si nás dostala jak svojí vzáleností z Vysočiny tak především klidným rázem a pestrým složením zdejších terénů. Ubytování v penzionu Horalka v obci Sněžné nám zajistilo skvělou základnu pro naše výjezdy a složení polopenze dostatečně nasytilo naše hladové žaludky. Celkem jsme za čtyři dny v sedle najezdili 229 km s převýšením 5510m       A jak jsme trénovali:

 

 

 

Soustředění 2014

Soustředění na bajkách Velká Fatra Slovensko 7.- 11.května 2014  (foto + VIDEO!) foto ze soustředění take na Facebooku

Soustředění na Slovensku v oblasti Malé a Velké Fatry u Ružomberku bylo naplánováno již na rok 2013, ale vzhledem k počasí a množství sněhu na hřebenech, jsme si jej nechali až na letošní rok. Akce se mělo původně zúčastnit kompletní složení teamu, ale nakonec se jedno místo uvolnilo a tak jsme hledali náhradníka, který se nakonec našel a zaplnil poslední šesté místo na ubytování. Tomáš se nakonec osvědčil nejen jako zdatný biker, ale i jako schopný fotograf a díky znalostem z MTBO nám pomáhal při orientaci v terénu. Po propršeném přesunu do místa ubytování, kterým se stal šest let starý apartmánový dům Fatra park nad Ružomberkem, jsme se vzbudili do deštivého rána. Naštěstí předpověď počasí vyšla a po snídani déšť ustal. Krátce po 10 hod. jsme se tedy vydali vstříc nástrahám trati prvního dne. Jak se brzy ukázalo, zdejší terény jsou hodně náročné a po deštích i místy nejen nesjízdné, ale takřka neschůdné. Tlačení kol první den bylo úporné, ale nebylo jiné možnosti, jak se na hřebeny dostat. Ve sjezdech to bylo také pěkné mejdlíčko a zde nezbylo než s úžasem obdivovat sjezdařské schopnosti Mirase na lehokole! Hned první nes čekal nejvyšší bod celého soustředění a to výšlap na hřeben ve výšce 1250m.n.m pod Velkým Chočem (1608m.n.m.) Po návratu jsme využili vody zdejšího potoka a očistili si naše značně zablácené miláčky, aby vše druhý den fungovalo jak má.
Do dalšího dne nás vzbudilo sluníčko a docela slušná teplota kolem 14 °C. Stačilo tedy odložit „zimní“ doplňky a v týmovém oblečení vyrazit. Díky oteplení z odpoledne předešlého dne byla trať podstatně sušší a
jízda byla o to příjemnější. Cestou nás čekala první várka pěkných singletracků. Po návratu a rychlé sprše jsme šli k recepci sledovat MS v ledním hokeji a fandit našim, kteří nastoupili proti Slovákům. Na zápas přišli i někteří bratia a tak bylo o zábavu postaráno. Nechybělo vzájemné špičkování, poznámky na výkony obou týmů byly samozřejmostí, a tak jsme byli nakonec rádi, že naši reprezentanti vyhráli a bratrům došla slova :-).
V noci z pátku na sobotu nad Fatrou zapršelo a to se projevilo na povrchu trati a hlavně také na našem oblečení i kolech. Štěstím bylo, že zvolený okruh nevedl místy, která mají povrch jílovitého charakteru. I tento den jsme měli na trase řadu skvělých přírodních singletracků, které nabízejí spoustu pěkných zážitků na hraně. V neděli se nám povedlo objet celý plánovaný okruh a tím kompletně dokončit naplánované lokality, které jsme chtěli během letošního soustředění navštívit. Díky splnění cíle i předpovědi počasí, jsme se večer rozhodli, že ráno zabalíme a vyrazíme domů.
Drobných i větších pádů bylo letos nespočet, ale nakonec se obešly bez vážných zranění a ve zdraví jsme se vrátili domů.  Celkem jsme za tři dny v sedle najezdili 167 km s převýšením 6050m!!!!
       A jak jsme trénovali:

 

Soustředění 2013

Soustředění na bajkách Kunštát 8.- 11.května 2013  (foto + VIDEO!) foto ze soustředění take na Facebooku

 Každoroční soustředění bylo již od ledna plánováno opět na Slovensko do Veké Fatry, ale měsíc před akcí bylo vyhodnoceno, že množství sněhu by ohrozilo zdárné zvládnutí naplánovaných okruhů a také naše zdraví. Byla vybrána náhradní lokalita, která dle pohledu do mapy, nabízela mnoho zajímavých pasáží. Padla volba na okolí Kunštátu s ubytováním přímo pod náměstím v penzionu U zámku. Ač předpovědi meteorologů slibovaly spíše déšť a déšť, opak byl pravdou a nám se povedlo z plánovaných pěti dní, objet 3dny zcela v suchu a v krátkém - bylo pěkné teplíčko :-). Jediné co nás na vyjížďkách přibržďovalo bylo bahno po předchozích deštích, které naštěstí den ode dne vysychalo. Druhý den byl poznamenán neplánovaným rozloučením se s Maťou, který během vyjížďky na 42kilometru totálně zrušil zadní kolo - zachycený klacek se zasekl o zadní brzdu a doslova vytrhal polovinu výpletu zadního kola :-( . Třetí den, jsme vyrazili opět kompletní, ale hrozila největší pravděpodobnost, že cestou zmokneme, naštěstí se bouřky opozdili a my se v pohodě s časovou rezervou vrátili suší a spokojení. Čtvrtý den ráno nám všem bylo jasné, že do té průtrže, která venku panovala, nikdo dobrovolně nevyjedeme a tak bylo rozhodnuto o předčasném ukončení soustředění s přesuneme domů. I přes nutnost soustředění předčasně ukončit, jsme skutečně rádi, že byla tato, pro nás blízká lokalita prozkoumána. Již nyní se těšíme, co si na sebe pro příští rok naplánujeme a kam se vydáme. Celkem jsme za tři dny soustředění najezdili 204 km s převýšením 4450m      A jak jsme trénovali:

 

Soustředění 2012

Soustředění na bajkách Roháče Slovensko 4.- 8.května 2012  (foto + VIDEO!)

 Letošního soustředění se zúčastnilo pět členů teamu a po nezbytném přesunu s Pizza zastávkou v Rožnově pod Radhoštěm jsme kolem 21hodiny dorazili do místa našeho ubytování. Po vybalení, spánku a snídani nastal den D. Mohlo soustředění naplno vypuknout – svítilo sluníčko/jasno, déšť nehrozil a hlavně překrásná krajina Roháčů doslova vybízela k dokonalému prozkoumání. Nezapomenutelné bylo drsné a prudké stoupání z Tvrdošína na hřeben Oravské Magury. Nastoupat na 3,5km 500m se jen tak nezažije. Celkově převýšení prvního dne nám vyrazilo dech. Jediné co nás omezovalo v plném nasazení byla řada popadaných stromů přes cestu na hřebenech, které zde po vichřici leží. Večer proběhla degustace vína z vinotéky majitele penzionu a odpočinek v podání spánku. Na nedělní den bylo hlášeno zhoršení počasí, které se naštěstí nenaplnilo a mimo jednoho slabšího deštíku bylo super bikové počasí. V pondělí se však předpověd meterologů naplnila do puntíku – brutální ochlazení až na 9stupnů, mrholení a nízká oblačnost, která dokonale zakryla veškerá panoramata a ze skalních masívů Roháčů nebylo vidět nic. Vrátili jsme se slušně zmrzlí a hlavně zalískaní od všudy přítomného mazlavého jílovitého bahna, které nám na jednom hřebeni doslova znehybnělo kola (nulová průchodnost kola v rámu) a řazení. Po náročných třech dnech v sedle jsme v úterý namísto krátkého vyjetí zvolili návštěvu nedalekých termálů (Oravice) kde jsme si řádně hodinku nahřívali kosti a svaly. Teplota vzduchu 10 voda 39 to nemělo chybu. Následoval přesun domů čímž letošní soustředění se stalo minulostí. Již nyní se těšíme a plánujeme to na rok 2013. Celkem jsme za tři dny v sedle najezdili 216,5 km s převýšením 6000m      A jak jsme trénovali:

 

 

Soustředění 2011

Soustředění na bajkách Česká kanada 6.- 8.května 2011  (foto + VIDEO!)

 Utekl rok a náš team se dočkal dalšího pravidelného soustředění. Tentokrát padla volba na oblast zvanou Česká Kanada s ubytováním v obci Blato nedaleko Nové Bystřice. Po přesunu a vybalení jsme tentýž den vyrazili na krátké seznamovací svezení s návštěvou terénů pohraničí Rakouska. Druhý den jsme se již plně věnovali České Kanadě severněji od našeho místa ubytování. Vzhledem k tomu, že počasí nám skutečně přálo, zvládli jsme před nedělním přesunem domů ještě poslední porci kilometrů s dalším průjezdem Rakouské strany. Celkem jsme za tři dny najezdili 204,5 km s převýšením 4030m      A jak jsme trénovali:

 

 

Soustředění 2010

Soustředění na bajkách Jistebnicko 7 - 9.května 2010  (foto + VIDEO!)

Ani letos v našich plánech nechybělo soustředění. Léta zadaný termín, kolem druhého květnového svátku, který letos vyšel na sobotu. Proto bylo rozhodnuto, že vybereme nějakou dostupnější lokalitu, aby nám stačil pouze jeden den dovolené a přitom jsme se dostatečně projeli. Tentokrát prst zabrousil na mapě do lokality kolem Jistebnice, která leží mezi Táborem a Prahou a je pro bajkery dle našeho mínění docela zajímavá. Vyrazilo se v pátek brzo ráno a to pět chlapů jedním vozem, na kolech jsme seděli něco málo po poledni. Zastavili jsme se v Jistebnici na oběd a pak už hurá do bahnění se. Druhý den jsme se koukli na novou bajkovou trať na Moninci a sjeli si ty lehčí pasáže, na které ještě stačí naše XC stroje :-) Dále jsme se koukli, kde že jsou ty Prčice a udělali si fotkou na památku. V neděli jsme na sebe hodili naše nové teamové dresy a ještě před odjezdem domů zvládli pěkných 57km. Celkem jsme v ne zrovna ideálních a přívětivých podmínkách za tři dny daly 194 km s celkovým převýšením 4200m. Už teď se těšíme na to co na sebe připravíme za rok.    A jak jsme trénovali:

 

Soustředění 2009

Soustředění na bajkách Krušné hory 6 - 10.května 2009  (foto + VIDEO!)

Pravidelného květnového termínu soustředění se letos zúčastnila šestice Turbošneků. Padla volba na oblast kolem Božího Daru – tedy na Krušné hory. Díky dobré poloze jsme již od počátku zvažovali projetí také větší čsoustředění je za námi a jede se domůásti Německé oblasti těchto hor. Mmusíme konstatovat, že to byla dobrá volba. V ranních hodinách 6.května jsme vyrazili ve dvou autech na 315km dlouhou cestu a tím se přesunuli do námi vybraného ubytování v obci Mariánská. Po celou cestu hustě pršelo a tak jsme plánovanou odpolední vyjížďku zrušili. Mezi deštěm jsme se šli projít po obci, nebo spíše osadě o 3 stálých obyvatelích. Nemohla chybět návštěva zdejší hospůdky zvané Krmelec a nakrmit se několika půlitry zlatavého moku. Rozdělení jsme byli na silničáře a 4 následně 3 bikery. Za 3 dny v sedle jsme zvládli porci 226 km s celkovým převýšením 6060 metrů. Zdejší singletracky, rychlé šotolinové sjezdy kde není problém překonat rychlost 70km/h nebo spousta brodů ve sjezdu do Klášterce nad Ohří se pro nás stane nezapomenutelným stejně jako sjezd zpestřený asi 20ti dlouhými skoky přes odvodňovací trubky do Rashau v Německu. Naopak negativně na nás zapůsobila obec Potůčky která hned na hraniční čáře dělá vizitku České republice vietnamskou tržnicí od hranic až do samého centra obce. Pěkná byla také návštěva Německé přečerpávací elektrárny Markersbach. Vzhledem k tomu, že předpověď počasí na neděli nebyla optimistická a každý se již těšil domů bylo rozhodnuto o ranním odjezdu domů.  Tak šneci, zase za rok na soustředění 2010 ahoj.  A jak jsme trénovali:

 

Soustředění 2008

Soustředění na bajkách Maria Alm am Steinernen Meer - Rakousko 6 - 11.června 2008  (foto + VIDEO!)

Naše první bajkové soustředění v Alpách v nás zanechalo spoustu pěkných vzpomínek. Prostě Alpy jsou super a to také dokládáme několika vybranými fotografiemi a videi, z té hromady snímků co jsme pořídili. Do Alp se nás vydalo pět a to všichni jedním autem včetně kol a bagáže - hold Dacia Logan MCV toho uveze fakt hodně. Novinkou byla účast Mirase na jeho lehobiku, který nám všem ukázal, že i v Alpách se dá na podobném stroji jezdit. Po prvním propršeném dni, který byl ve znamení přesunu, se počasí nakonec umoudřilo, aby nám v druhé části pobytu umožnilo si vychutnat krásy Alpských velikánů a nekonečných výhledů na jejich vršky. Celkem se nám povedlo během čtyř dní na kolech zdolat 204 km a nastoupat úctyhodných 6974 metrů. Ale vše krásné má svůj konec a tím naším byl středeční přesun zpět domů a návrat do pracovní reality všedních dní.   A jak jsme trénovali:

 

Soustředění 2007

Soustředění na bajkách u Broumova 5 - 8. května 2007  (foto + VIDEO!)

Soustředění u Broumova se poprvé zúčastnili i šneci, kteří jsou odkázáni pouze na silniční kola neboť bajky nejezdí. Na bajcích nás jezdilo celkem 6 a na silničních kolech nejen Broumovsko, ale i Polsko projezdili 2 členové teamu, kteří na silničkách najezdili něco málo přes 270 km. Na bajcích jsme celkem najezdili 180 km a nastoupat se nám povedlo za 3 dny cca. 3300 m.n.m.v. Vzhledem k tomu, že soustředění bylo od počátku vzniku bráno jako soustředění bajkové budeme se věnovat především jemu.  Ubytováni jsme byli nedaleko obce Božanov na dohled do Polska. Kvalita ubytování odpovídala ceně, ale kvalita a velikost polopenze byla jedinečná. Večer samozřejmě nechybělo promítání fotek a videí z dosavadního ježdění ani pivko, brambůrky atd.. Předpověď počasí se letos naplnila a občas nás pěkně spláchnul déšť, což se naštěstí na stavu terénu po dosavadním suchu takřka neprojevilo. Ani toto soustředění nebyla nouze o popadané stromy po vichřici. Takové bylo v krátkosti naše letošní společné bajkování.   A jak jsme trénovali:

 

Soustředění 2006

Soustředění na bajkách v Jeseníkách 5 - 8. května 2006  (foto + VIDEO!)

Soustředění v Jeseníkách za teplého a slunného jarního počasí se zúčastnili 4 členové teamu. Společně se nám podařilo najezdit 259 km a nastoupat za 4 dny cca. 5700 m.n.m.v . Ubytováni jsme byli stejně jako v roce 2000 v Penzionu Pekařov ve stejnojmenné obci. Ač předpověď počasí slibovala občasné přeháňky a bouřky, nám se při jízdě nepodařilo zmoknout, což nás zajisté potěšilo :-) Jediný déšť, který jsme zaznamenali, přišel v sobotu večer a s přestávkami pršelo takřka celou noc. Na stavu terénu se to  ale nikterak neprojevilo. Vzhledem k dlouhé a tuhé zimě, jsme se párkrát přebrodili sněhem a díky vichřici, která v zimě zasáhla Jeseníky, jsme se museli několikrát proklestit přes popadané stromy. Tak nějak by se dalo v krátkosti charakterizovat naše společné bajkování.  A jak jsme trénovali:

 

Soustředění 2005

Soustředění s horskými koly ve Strážovských vrších - Slovensko 12 - 15. května 2005 (foto + VIDEO!)

Tak a je to za námi! Letošní soustředění a premiérové poježdění na Slovensku je minulostí. Fotili jsme a tak se můžete podívat na pár skutečně povedených foteček (překrásné krajiny) z našeho putování po kopcích na Slovensku. Nádherná příroda, náročné výjezdy, nervy drásající sjezdy - to vše s nádechem romantiky nedotčené přírody. Podtrženo sečteno 183 km, nastoupáno 5350 m.n.m. za tři dny a nemohlo chybět ani koupání - tentokrát v termálech! A jak jsme trénovali:

 

Soustředění 2004

Soustředění s horskými koly v Krkonoších 13 - 16. května 2004 (foto + VIDEO!)

Na tomto soustředění v Krkonoších i přes ne zrovna optimistickou předpověď - počasí docela vyšlo - pomineme-li sobotní odpolední setrvalý déšť. Celkem jsme najeli  178,5 kilometrů. Ubytováni jsme byli v Přední labské cca 3km od Špindlerova Mlýna  A jak jsme trénovali: 

 

Soustředění 2003

Soustředění - ve Vsetínských a Hostýnských vrších (foto + VIDEO!)

Letošní rok přinesl při přípravě soustředění jednu zásadní změnou. Tou bylo, že jsme upustili od plánovaného soustředění v Krkonoších a pro značné množství sněhu v době objednávání ubytování v těchto horách jsme se  přesunuli do pro nás velice lákavé lokality nedaleko Vsetína a Holešova. Oblast totiž známe z našich výjezdů na maraton Drásal v Holešově. Svojí drsností si nás tento maraton a kraj získal a tak jsme tak trochu nezávodně pokochali a projeli i jinými místy, do kterých již Drásal maraton nevede. Takže od 8.-11. května jsme bajkovali  v lokalitě Vsetínských a Hostýnských vrchů a najeli jsme za tři dny pěkných 218,5 kilometrů. Ubytováni jsme byli na Tesáku v jednom rekreačním středisku. A jak jsme trénovali: 

 

Soustředění 2002

Soustředění s horskými koly - tentokrát v Javorníkách  (foto)

Pro rok 2002 se cílem našeho soustředění stala oblast Javorníků a Vsetínských vrchů. Odjezd jsme naplánovali na středu 8.5 ráno v 7:30hod s plánovaným návratem 12. května ve večerních hodinách. Do místa našeho ubytování - Velkých Karlovic - jsme dorazili kolem 11té hodiny. Vybalili jsme věci, něco pojedli a vyrazili na první seznamovací jízdu s terénem Vsetínských vrchů na okruhu dlouhém 29,5 kilometrů. Délky dalších vyjížděk byli ale již delší: 9.5.  76 km,  10.5.  63,5 km (s nádherným a brutálním 8km dlouhým sjezdem z Radhoště do Rožnova pod Radhoštěm) a 11.5.   84 km (se třemi silnými dešti). Poslední den (12.5.) jsme již uznali, že máme najeto dost a tak jsme již na naše stroje neusedli, ale v klidu jsme se sbalili a po 10té hodině dopolední jsme vyrazili zpět na Vysočinu. Cestou jsme se ještě zastavili na Tesáku a trochu zavzpomínaly na pěkné terény, které jsme za uplynulé dny poznali při 253,5 kilometrovém soustředění s dosaženým celkovým převýšením 10 500 m.n.m. Speciální dík patří našemu průvodci a hlavnímu plánovači všech okruhů Mirkovi (člen našeho teamu) za pěkné naplánované okruhy. A jak jsme trénovali: 

 

Soustředění 2001

Soustředění s horskými koly - poprvé v Beskydech!  (foto)

V roce 2001 jsme se zúčastnili kvalitního bikovaní po Beskyd. Po několika kvalitních soustředěních v  Krkonoších a Jeseníkách nás letos čekaly Beskydy v oblasti zvaném Trojmezí. Termínem se již po několik let stal druhý květnový víkend prodloužený o státní svátek 8. května. O složení, náročnost a délkách okruhů jsem se domlouvali každé ráno před odjezdem. Absolvovali jsme tyto švihy:  5.5.  58,5 km, 6.5.  79km, 7.5. volný den (nevlídné počasí)  8.5.  56,5 km. Bohužel jsme byli ovlivněni špatným počasím a proto jsme jeden den museli vynechat a jako náhradní program jsme si vybrali jízdu autem přes Polsko a Slovensko se zastávkou v Čadci na nákup. Celkově jsme najezdily na horských kolech 194 km A jak jsme trénovali: 

 

Soustředění 2000

Soustředění s horskými koly v Jeseníkách 4 - 8. května 2000  (foto)

Celkově jsme najezdily na horských kolech něco přes 300 km a to převážně v oblasti Hrubého Jeseníku. Ubytováni jsme byli v rodinném Penzionu Pekařov ve stejnojmenné obci. Výhodou ubytování je bezesporu nízká cena a možnost ohřívání a vaření jídel ve společné kuchyňce. Samozřejmostí je lednička, mikrovlnná trouba a sporák (na elektriku a na plyn). V objektu je společná jídelna a v suterénu společenská místnost s barevnou televizí. Pro úschovnu lyží a v létě kol slouží prostorná lyžárna. Pro zájemce o ubytování v Penzionu Pekařov  uvádím telefonní číslo na majitele: 603/932 770 . A jak jsme trénovali:

 

Soustředění 1998

Soustředění s horskými koly v Krkonoších 7 - 10. května 1998

Najezdily na horských kolech 217 km a to převážně v oblasti Špindlerova Mlýna. 

  • 7.5.1998 příjezd na místo ubytování

  • 8.5.1998 najeto 65 km v extrémních teplotách okolo 25°C (ve stínu)

  • 9.5.1998 najeto 91,5 km. Při tomto tréninku došlo k pádu našeho kolegy Mirka, který si tímto zlomil klíční kost! Docela nepříjemná událost, která se projevila na dalším osudu soustředění. Léčení trvalo něco přes půl roku a vyřadilo ho na celou sezónu.

  • 10.5.1998 najeto 61 km. Po návratu následoval odjezd domů.

Soustředění 1997

Soustředění s horskými koly v Krkonoších 8 - 11. května 1997

Najezdily na horských kolech 157 km a to převážně v oblasti Špindlerova Mlýna.

  • 8.5.1997 příjezd na místo ubytování

  • 9.5.1997 najeto 77 km tento výjezd byl poznamenán obrovským množstvím sněhu na hřebenech.

  • 10.5.1997 najeto 45,5 km velice zdařilý okruh a opět nechyběl sníh.

  • 11.5.1997 najeto 34,5 km.Výjezd ke Špindlerově boudě. Po návratu následoval odjezd domů.

po výjezdu na Výrovku Krkonoše květen 1997 a spousta sněhu na hřebenech. zase sníh Krkonoše květen 1997 restaurace U Tří Teček Pension Rezek (zde jsme se pěkně najedli) Členové teamu a Špindlerova Bouda v Krkonoších 1997. kousek za Špindlerovkou na hranici s Polskem

 Fotky z prvního společného soustředění v roce 1997

 

nacházíte se na stránkách www.turbosnekteam.com

 

Reklama: