Historie teamu - leden 2017


Novoroční vyjížďka 1.1.2017

Letos jsme novoroční vyjížďky řešili individuálně.

Vše nejlepší v roce 2017 v nadcházející sezóně přejí Turbošneci.

Historie teamu rok 2017 - zpět

 


8.1.2017 první běžkování ve dvou - 24,5 km

Tak konečně i na Vysočině po letech napadla slušná sněhová peřina a tomu se nedalo odolat. Na nedělní běžkování se ve 13hodin sešel Džerik a Maťa a prozkoumali, jaké že jsou podmínky pro běžkování. Počasí přálo, zataženou oblohu zanedlouho vystřídalo skoro jasno až jasno a jednalo se tedy o skutečně pěkné nedělní odpoledne ve stopě. Stopa najetá rolbou nás zavedla od střelnice v NMnM, přes koupák a pod Rokytnem až na planinu u Třech Studní, dále pak na Rokytno a ke Studnicím, kde bohužel stopa od rolby končila. Proto jsme dále vyzkoušeli stopu najetou skútrem a následně vyšlapanou od lyžařů, která nás kolem Studnic nasměrovala k lesu a k penzionu U Martina. Nyní již ve stopě od rolby zpět na planinu u Třech Studní a přes Tři Studně k Medlovu, kde jsme z časových důvodů trať poněkud zkrátili a přes kopec to vzali přímo na Fryšavu. Stopa od Fryšavy nás zavedla zpět na Tři Studně a údolím pod Rokytnem a kolem koupáku zpět do Města. Jednalo se o příjemně ztrávené odpoledne a již nyní se těšíme na další víkend, kdy vyrazíme opět do stopy. Doufáme, že počasí vydrží, nebude foukat a slibované sněžení kvalitu stop ještě zlepší. Skol!!

Historie teamu rok 2017 - zpět


15.1.2017 společné běžkování - 30,5 km

Týden utekl jako voda a víkend byl opět ve znamení běžek. Dvojice Turbošneků vyrazila opět po obědě a to na okruh dlouhý 30,5km. Od střelnice v NMnM, kolem Koupáku na rozcestí u hotelu Pavla, dále již klasickou trasou přes Tři Studně, Medlov, Kadůvek, Kadov, kolem Krátké směrem k Blatinám. Trať je letos najeta v těsné blízkosti horní části Blatin a následně přes Samotín na Blatky, tak jak je již léta zažité. Z Blatek nás stopa zavedla přes Fryšavské hájenky, na Fryšavu a nově přes Fryšavský ledovec až na Tři Studně, odkud je to již jenom skok do Nového Města. Trasa byla pěkná, teplota těsně nad nulou a četné husté sněžení nám dalo pěkně zabrat. Pokud sníh a zdraví vydrží, budeme se těšit na další víkendové lyžování.

 

Historie teamu rok 2017 - zpět


21.1.2017 Jimramovský okruh na běžkách ve dvou - 27 km

Vzhledem k tomu, že rosničky již delší dobu hlásily, že má v neděli hodně foukat, padla tentokrát volba na sobotní odpolední běžkování. Sněhové podmínky na Vysočině jsou hodně slušné a tak jsme, opět ve dvou, zvolili pro sobotní "výlet" méně frekventovaný okruh k Jimramovu. Z časových důvodů jsme se z Města autem přesunuli na Studnice a od tud již v bílé stopě, upravené rolbou, zahájili odpolední putování na Kuklík, Odranec a nad Roženecké Paseky, kde na nás poprvé dýchlo nádherné kouzlo zimního běžkování v podobě překrásných výhledů do širokých údolí!. Kolem Michova až k Jimramovským Pavlovicím nás čekala řada náročných výjezdů, ale především prudkých adrenalinových sjezdů, ve kterých jsme otestovali naše technické dovednosti. No, nebudeme si nic nalhávat, přibývající věk a nedostatek sněhu v předchozích letech, na naší jistotě v těchto pasážích moc nepřidalo :-).  Od Jimramova nás již čekala o poznání klidnější část, především co se sjezdů týče, vedoucí nad Novým Jimramovem s nádherným výhledem na skálu Prosíčka a nad Věcovem až na Odranec. Z Odrance to byl již jenom sešup na Kuklík a dále závěrečný táhlý výšlap k autu na Studnice. Tento okruh je skutečně překrásný, ale bohužel na něm byla řada pasáží, které jsou sfoukané a ve stopě kouká tráva a v horším případě i hlína. Slunce mělo o víkendu sílu a tak se tyto pasáže stanou brzo nesjízdnými, pokud nepřipadne další vrstva nového sněhu.  Ve výsledku celý okruh měřil 27 kilometrů a již nyní se těšíme, kam se vydáme při dalším tréninkovém běžkování.

 

 

Historie teamu rok 2017 - zpět

nacházíte se na stránkách www.turbosnekteam.com