Historie teamu - červenec 2016

Soustředění u jezera Lago di Garda - Itálie 4.-10 července 2016 (foto + VIDEO!) foto ze soustředění take na Facebooku

Dlouho plánované a jednou odložené soustředění v Dolomitech se nám zapsalo hluboko do pamětí a můžeme všem bikerům lokalitu kolem jezera Lago di Garda jen a jen doporučit. Překrásné a teplé až mořské prostředí, čistá voda a překrásné výhledy do údolí i na vzdálenější pohoří Dolomit, to bylo přesně to, co jsme od soustředění očekávali. Celkem jsme za pět dní v sedle najezdili 279,5 km s převýšením 7350m

A jak jsme trénovali: 

Den první (5.7.) : najeto 34 km - průměr 13,7 km/h - převýšení cca  800m  

V úterý ráno, jsme po noční 12 hodinové cestě dorazili do místa našeho pobytu – Torbole.

Jelikož ubytování v hotelu Holliday bylo až od poledne, vyrazili jsme k jezeru Garda.

Příjemně foukalo, někdo si na pláži zdříml, jiný vykoupal. Po ubytování jsme odpoledne vyrazili na průzkumný výlet již na kolech směrem na jezero Tenno.

Navštívili jsme i historickou vesničku Canale, většinou po silničkách asi  do 600 m.

Jezero Tenno  je malebné, sevřené mezi kopci. Odtud jsme si užili nádherný první sjezd zpět do Rivy k jezeru po slušné úzké pěšině z Campi po SentierodellaPinza. Tak už jsme trochu tušili, co nás tady čeká….

Den druhý (6.7.) : najeto 77 km - průměr 14 km/h - převýšení cca  2100m 

Řečeno slovy starého obšourníka – „středa je ho tam třeba“, tak jsme dali Tremallzo. Klasika na Gardě. Propletli jsme se po pobřeží do Rivy a pak nádhernou cestou Via Ponalle nad jezerem údolím Ledro do Moliny k Lago di Ledro. Už tam jsme byli v nějakých 600 – 700 m nad mořem.  Krásná oblast, poněkud klidnější než Garda.  Údolím po cyklostezkách jsme dojeli až na začátek stoupání silnice na Tremallzo. Tento více než hodinový výjezd do výšky 1 700 m  nás hezky rozehřál. ( 1 000 m převýšení ). Nahoře foukalo, tak jsme se moc nezdržovali pobytem na chatě a pokračovali výjezdem už po šotolině k tunelu do výšky 1840 m.

Průjezd tunelem byl fantastický stejně jako pohledy na naší další cestu za tunelem. Had serpentin po úžasné šotolině…. Užívali jsme si to, fotili, natáčeli. Směřovali jsme směrem na Pregasinupřes sedla Pra de la Rosa, Nota, Bestana,Guil, Rocchetta– místy opět znovu do krátkých kopců. Natrefili jsme i na těžko sjízdný singltrek (pro nás).  No, kousek jsme to vedli…

Finální sjezd do malebné Pregasiny neměl chybu a ještě lepší snad byl sjezd po ViaPonale s uměle vytvořenými „jumpy“ k jezeru.

Den třetí  (7.7.) : najeto 61,5 km -  průměr 11,4 km/h - převýšení cca  2250m 

Poté co jsme dali Tremallzo, jsme mysleli, že nás už nic nepřekvapí. Ale v plánu bylo Monte Alttisimo, přes 2 000 vysoký majestátní kopec.

Výjezd na něj jsme zvolili „obchvatem“. Přeci jen ze 70 m do 2 000 m – lepší je to vzít delší cestou. Vyrazili jsme na Nago a po menším bloudění jsme našli plánovanou cestu z Vesničky Sano. Kruté, dlouhé stoupání. Místy  i přes 23 % do 1000 m.  Opět jsme ve svahu trochu zakufrovali, ale pak našli náš směr a přes vesnici Festa a San Giacomo do sedla San Valentino (1296 m), kde jsme navštívili místní podnik (byli jsme tam sami). Pak krásnou silničkou na RifugioGraziani (1620 m) a odtud už byla vidět naše „klikatice“ na Altisimo. Některým se udělalo i nedobře…..

Téměř celý výjezd po kamenité cestě s převýšením 400 m se dal vyjet, ale byla to brutalita. Nahoře už nás přivítaly mraky, ale dolů na jezero bylo vidět.  Zajímavý pohled o téměř  2 000 m níže. Značená cesta pro biky na Monte Varagno (1 700m) byla spíše pro vysokohorské turisty. Velkou část jsme kola snášeli, ale úseky, kde se dalo jet byly opravdu horské. Potkali jsme také ve sjezdu partu zahraničních bikerů, kteří snášeli kolo a vedli borce dolů. Zřejmě to chlapec nezvládl a odnesla to nejspíš klíční kost.

Opět skvělý a již jetelný sjezd z Varana až do Torbole s výhledy na jezero v nádherném traverzu svahu. I sjezdy po silnicích byly pořádný – brzdy toho měly dost.

Den čtvrtý (8.7.) : najeto 46 km -  průměr 17 km/h - převýšení cca  400m 

Teď už jsme museli dát oddych a tak jsme se vypravili (jak jinak než na kolech) cyklostezkou na ARCO a dál podle řeky Sarca do Pietramuraty. Tam jsme to otočili a po druhé straně zpět - celkem pohodička na vyjetí.

Následoval volný program, kdy někdo neváhal a zašel na výbornou Pizzu, jiný nepohrdl koupáním v Gardě či v bazénu u hotelu - příjemný relax.

Den pátý (9.7.) : najeto 61 km -  průměr 13 km/h - převýšení cca  1800m 

Poslední celodenní výlet a cílem byla oblast Monte Stivo.

Opět do Arco a pak stoupání a stoupání šotolinou z Vignolev pěkném vedru kolem bunkrů z 1. Světové války a s nádherným pohledem od nich do údolí na Nago a Torbole a celé jezero Garda. Tento dlouhý výjezd jsme zakončili v Santa Barbaře (1150 m), malé vesnici  v oblasti MoteVelo. Ráj silničářů, kde jsme potkali dost Italů na fajn silničkách. No, my pokračovali po cestě směrem na Monte Stivo přes PassoDueSassi– kus traverzem celkem po rovině a pak výjezdem na salaše pod Monte Stivo do výšky 1 500. Odtud již po úzké silnici s nádhernými zatáčkami do oblasti Dreny, dále kolem Dosso Grande, kde je spoustu lezeckých terénu a ferratek.

Přes Arco opět „domů“ do Torbole.

 

Den pátý (10.7.) :

 

A v neděli ráno odjezd domů :-(.

 

Myslím, že máme zážitky na celý život (alespoň já), vřele každému bikerovi doporučuji !!!! Uzlík.

 


BIKE SRAZ 2016 ročník třináctý - 15.-17.7.2016    

Tak máme po dalším ročníku Bike srazu a nezbývá než bilancovat. Počasí, ač chladnější, nám až na menší páteční mrholení  přálo, vše klapalo jak by mělo, zvolené okruhy a bohatá tombola dokázala řadě z účastníků rozzářit oči. Úkol byl tedy splněn a můžeme se těšit na další již čtrnácté pokračování srazu. V krátkosti se však ještě vrátíme k průběhu dění letošního ročníků.


V pátek 15.7. se přibližně  .....čti více >>>>....

další fotografie i videa naleznete  na webu akce 

 

Historie teamu rok 2016 - zpět

 

nacházíte se na stránkách www.turbosnekteam.com