Historie teamu - květen 2014


Soustředění na bajkách Velká Fatra Slovensko 7.- 11.května 2014  (foto + VIDEO!) foto ze soustředění take na Facebooku

Soustředění na Slovensku v oblasti Malé a Velké Fatry u Ružomberku bylo naplánováno již na rok 2013, ale vzhledem k počasí a množství sněhu na hřebenech, jsme si jej nechali až na letošní rok. Akce se mělo původně zúčastnit kompletní složení teamu, ale nakonec se jedno místo uvolnilo a tak jsme hledali náhradníka, který se nakonec našel a zaplnil poslední šesté místo na ubytování. Tomáš se nakonec osvědčil nejen jako zdatný biker, ale i jako schopný fotograf a díky znalostem z MTBO nám pomáhal při orientaci v terénu. Po propršeném přesunu do místa ubytování, kterým se stal šest let starý apartmánový dům Fatra park nad Ružomberkem, jsme se vzbudili do deštivého rána. Naštěstí předpověď počasí vyšla a po snídani déšť ustal. Krátce po 10 hod. jsme se tedy vydali vstříc nástrahám trati prvního dne. Jak se brzy ukázalo, zdejší terény jsou hodně náročné a po deštích i místy nejen nesjízdné, ale takřka neschůdné. Tlačení kol první den bylo úporné, ale nebylo jiné možnosti, jak se na hřebeny dostat. Ve sjezdech to bylo také pěkné mejdlíčko a zde nezbylo než s úžasem obdivovat sjezdařské schopnosti Mirase na lehokole! Hned první nes čekal nejvyšší bod celého soustředění a to výšlap na hřeben ve výšce 1250m.n.m pod Velkým Chočem (1608m.n.m.) Po návratu jsme využili vody zdejšího potoka a očistili si naše značně zablácené miláčky, aby vše druhý den fungovalo jak má.
Do dalšího dne nás vzbudilo sluníčko a docela slušná teplota kolem 14 °C. Stačilo tedy odložit „zimní“ doplňky a v týmovém oblečení vyrazit. Díky oteplení z odpoledne předešlého dne byla trať podstatně sušší a
jízda byla o to příjemnější. Cestou nás čekala první várka pěkných singletracků. Po návratu a rychlé sprše jsme šli k recepci sledovat MS v ledním hokeji a fandit našim, kteří nastoupili proti Slovákům. Na zápas přišli i někteří bratia a tak bylo o zábavu postaráno. Nechybělo vzájemné špičkování, poznámky na výkony obou týmů byly samozřejmostí, a tak jsme byli nakonec rádi, že naši reprezentanti vyhráli a bratrům došla slova :-).
V noci z pátku na sobotu nad Fatrou zapršelo a to se projevilo na povrchu trati a hlavně také na našem oblečení i kolech. Štěstím bylo, že zvolený okruh nevedl místy, která mají povrch jílovitého charakteru. I tento den jsme měli na trase řadu skvělých přírodních singletracků, které nabízejí spoustu pěkných zážitků na hraně. V neděli se nám povedlo objet celý plánovaný okruh a tím kompletně dokončit naplánované lokality, které jsme chtěli během letošního soustředění navštívit. Díky splnění cíle i předpovědi počasí, jsme se večer rozhodli, že ráno zabalíme a vyrazíme domů.
Drobných i větších pádů bylo letos nespočet, ale nakonec se obešly bez vážných zranění a ve zdraví jsme se vrátili domů.  Celkem jsme za tři dny v sedle najezdili 167 km s převýšením 6050m!!!!

A jak jsme trénovali: 

Den první (7.5.) : Automobilový přesun do Ružomberku - Slovensko

Den druhý (8.5.) : najeto 50,5 km - průměr 12 km/h - převýšení cca  1750m

Hrabovo – Rybárpole – červená Radičiná 1100 m – Studničná – Komjatná – pak po cyklotrase na Hrádek 700 m – sjezd do Oravské Poruby místo do Jasenové – silnice ATC Gecel – Dolný Kubín (oběd) – silnice Vyšný Kubín – červená (převážně tlačení) směr Velký Choč do 1300 m přes Polanu po modré Likavka -  Ružomberok

Den třetí  (9.5.) : najeto 55,5 km -  průměr 12,5 km/h - převýšení cca  1950m

Hrabovo – po silničce na Vlkolínské lúky – zelená Šiprúňské sedlo (1320 m) – Malá Smrekovica (1480 m) – horský hotel Smrekovica (oběd – guláš) – sjezd po cestě a silnici dolinou Vyšné Matějkovo do Podsuché – po silnici E 77 (cyklostezka) Jazierce – po cyklotrase výjezd do 900 m a pak sjezd do Trienskej doliny – výjezd po silnici na Vlkolínec  (UNESCO) – zelená Ružomberok (rychlé občerstvení) – Kalvárie – Hrabovo

Den čtvrtý (10.5.) : najeto 61 km -  průměr 11,5 km/h - převýšení cca  2350m

Hrabovo – cyklotrasa Čutkovská dolina – cyklotrasa do dolilny Bystrého potoka – kousek žlutá a pak ztraceni v lese pěší výstup na značku a po zelené na sedlo pod Červeným grúňom – modrá sedlo Polana (935 m) – modrá hřeben daleké výhledy Kútnikov kopec (1050 m) – krásný sjezd po modré do Lubochně (Jarda ztratil a pak našel snímač) – Lubochňa (450 m) oběd Pod lipami – silnice 5 km Lubochnianskou dolinou – cyklotrasa na sedlo pod Červeným grúňom – zelená a žlutá výjezd na Chabzdová 1200 m – červená Šiprúňské sedlo (1327 m) – zelená a modrá na Malino (1200 m) – sjezd po sjezdovce (někteří bez brzd) do Hrabova.

Den pátý (11.5.) : návrat ze soustředění domů

 

Historie teamu rok 2014 - zpět

nacházíte se na stránkách www.turbosnekteam.com

 

Reklama: