Historie teamu - červen 2013


22.-23.června 2013 na skok do Krkonoš - tour de Krkonoše 2013

Slovo dalo slovo a po několika letech od posledního cyklo "výletu" do Krkonoš se přiblížil den toho v pořadí čtvrtého. Plán byl jasný v sobotu ujet cca 200km se závěrečným vrchařským výjezdem na Špindlerovu boudu a v neděli dalších 180km zpět. Tentokrát bylo ve výhodě duo Uzlík a Maťa, kteří se přidali ve Žďáře n.Sáz. na trase k Rosťovi a Džerikovi, kteří již měli za sebou prvních 15km z Nového Města. Po prvotních mokrých zahřívacích kilometrech nás čekal rychlý přesun přes Seč, Přelouč, Nechanice (silnice již osychala) až po terénní vložku u Hořic. Na oběd do Hořic jsme usedli v 11:30 s průměrnou rychlostí 29,9km/h - slušné, ale to hlavní nás teprve čekalo. Přes Hostinné je to již jen kousek do Vrchlabí, de doplňujeme nezbytné tekutiny a přes Špindlerův Mlýn začínáme stoupat na vrchařskou prémii na Špindlerově boudě. Vrchařem byl vyhlášen Džerik, který se s tím vůbec nemazal a celé 10ti kilometrové stoupání šlapal jak právě namazaný šicí stroj. Po nutném odpočinku a vydechnití jsme to pustili střemhlav dolů zpět do Špindlu, kde jsme na pouti potkali nefalšovaného vládce hor, samotného Krakonoše, se kterým jsme se na památku nechali vyfotit. Po dalších třech kilometrech jsme zdárně vystoupali k hotelu Panorama, který se nám stal noclehárnou. Po večeři jsme zajeli trochu zrelaxovat zmožená těla do hotelu Horal, kde hodinové válení v teplé výřivce skutečně přišlo vhod.

V neděli ráno nás čekala bohatá snídaně, která byla potřebným zdrojem energie ke zvládnutí další porce kilometrů. Prvních 40ti kilometrech, které byli stejné jako v sobotu, jsme se přes Dvůr Králové, Jaroměř přesunuli Týniště nad orlicí, kde nás čekal zasloužený oběd. Po něm nás čekalo několik náročnějších pasáží jako výjezd na Horní Jelení, Krouna, Svratouch. Ve Svratce se naše dvojice opět dělí a ti z Nového Města to dále valí přes Sněžné a Rokytno domů, zatím co druhá dvojice se pere s protivětrem přes Herálec do Žďáru nad Sázavou.

Trasa:

Sobota 22.6.

start 6:30 Žďár nad Sázavou – Ždírec – Rovný – Slavíkov – Chloumek – Horní Bradlo – Seč – Kovářov – Heřmanův Městec – Choltice – Valy – Přelouč – Břehy – Sopřeč – Rohovládova Bělá – Dobřenice – Nechanice – Suchá – Ostrov – Hořice (oběd 11:30) – Miletín – Mostek – Hostinné – Vrchlabí – Šp.Mlýn – Špindlerova (16:30) – Šp.Mlýn  = 205 km, průměr 26 km/h,  převýšení 2700m

Neděle 23.6.

start 7:45 Šp.Mlýn – Vrchlabí – Hostinné - Nemojov – Dvůr Králové – Žíreč – Jaroměř – Josefov – Libřice – Výrava – Jílovice – Ledce – Bolehošť – Křivice – Týniště nad Orlicí (oběd 11:00) – Borohrádek – Horní Jelení – Jaroslav – Stradouň - Luže – Doly – Předhradí – Krouna – Svratka – ZR/NM (15:30) = 180 km, průměr 28 km/h (převýšení nebylo změřeno-porucha měřiče :-( )

Sečteno podtrženo nám to hodilo přibližně 385 km.

Sobota 22.6.

Neděle 23.6. návrat

Historie teamu rok 2013 - zpět

 

nacházíte se na stránkách www.turbosnekteam.com

 

Reklama: