Historie teamu - leden 2010


Novoroční vyjížďka 1.1.2010

 Sice naše řady čítají stále sedm členů, ale letošní vyjížďka byla hodně komorní. Tak jsme tu letošní sezónu za celý team odstartovali ve dvou.

v okolí Nového Města se zahajovalo takto:

 Džerik a Maťa  Džerik Maťa

Vše nejlepší v roce 2010, hodně zdraví a sportovních úspěchů v nadcházející sezóně.

Historie teamu rok 2010 - zpět


23.1.2010 začínáme lyžovat - 38km klasicky

Tak nám sníh pocukroval tu naši krásnou Vysočinu a nabídl nám doslova ideální podmínky k běžkování. Vzhledem k tomu, že již dlouho dopředu rosničky hlásili na sobotu ideální podmínky bylo takřka rozhodnuto. Proběhlo pár meilů, kterými se doladil čas, místo odjezdu, kdo jede a nezbývalo než se těšit na den D. Ano po několika špatných letech opět na Vysočinu zavítala nefalšovaná Ladovská zima.

Vyrazilo se krátce po deváté hodině směrem na Vlachovice. První pozitivní zjištění, stopy jsou taženy jinudy a lépe, což je jenom dobře a především ve větším rozsahu jak pro klasiku tak i nově pro bruslení. Konečně nám Ti bruslaři nebudou ničit stopy, jsme si pomyslely. Z Vlachovic nás to zavedlo ke Sklenému a pak lesem na Tři studně. Máza dobrá tak to fakt odsejpalo, do Fryšavy a pak navrch k hájence. Zadem přes Blatky na Samotín a sešupem do Blatin na Milovy na oběd. Suma sumárum z Města na chutný gábl dvě hoďky. Po nezbytném oddechu, jsme to vzali kolem Křižánek nad Svratku tak jako před několika lety při pravé nefalšované Ladovské zimě. Bohužel, pro nás, lesáci neví co s penězi a tak stopa zmizela po jejich pluhování a nezbývalo, než se dál vypravit pěšky s lyžemi v ruce – riskovat po kamenech se nám nechtělo L. Tento, ne zrovna lyžařský styl, se poté opakoval několikrát i cestou kolem Devíti skal až k asfaltce, kde to už bez rizika poškození lyží šlo. Po vystoupání k hájence nad Fryšavou nám bylo jasno, že zpět do Města stejnou stopou to bez chození již půjde a to nerušeně bez nadávek, kterých z našich úst vzešla velká řada. Vrcholem celé sobotní tréninkové akce byl sjezd od Vlachovic ke Ski hotelu, tam to svištělo fakt brutálně. Do cíle jsme dorazilo krátce po 16hod a pak hurá domů do sprchy. Tak jestli se něco nepodělá, další sobotu opět vyrazíme.

Rosťa a Džerik u Vlachovic Rosťa a Maťa u Vlachovic dálnice k Vlachovicím

u Skleného nad Frašavou Maťa a Rosťa na Blatkách

tradiční foto nad Samotínem - za zády Dráteníčky

těžba u Devíti skal vyhrnuto a těžba u Devíti skal

Historie teamu rok 2010 - zpět

 

nacházíte se na stránkách www.turbosnekteam.com

 

Reklama: