Historie teamu - květen 2009


Soustředění na bajkách Krušné hory 6 - 10.května 2009  (foto + VIDEO!)

Pravidelného květnového termínu soustředění se letos zúčastnila šestice Turbošneků. Padla volba na oblast kolem Božího Daru – tedy na Krušné hory. Díky dobré poloze jsme již od počátku zvažovali projetí také větší čásoustředění je za námi a jede se domůsti Německé oblasti těchto hor. Mmusíme konstatovat, že to byla dobrá volba. V ranních hodinách 6.května jsme vyrazili ve dvou autech na 315km dlouhou cestu a tím se přesunuli do námi vybraného ubytování v obci Mariánská. Po celou  hustě pršelo a tak jsme plánovanou odpolední vyjížďku zrušili. Mezi deštěm jsme se šli projít po obci, nebo spíše osadě o 3 stálých obyvatelích. Nemohla chybět návštěva zdejší hospůdky zvané Krmelec a nakrmit se několika půlitry zlatavého moku. Rozdělení jsme byli na silničáře a 4 následně 3 bikery. Za 3 dny v sedle jsme zvládli porci 226 km s celkovým převýšením 6060 metrů. Zdejší singletracky, rychlé šotolinové sjezdy kde není problém překonat rychlost 70km/h nebo spousta brodů ve sjezdu do Klášterce nad Ohří se pro nás stane nezapomenutelným stejně jako sjezd zpestřený asi 20ti dlouhými skoky přes odvodňovací trubky do Rashau v Německu. Naopak negativně na nás zapůsobila obec Potůčky která hned na hraniční čáře dělá vizitku České republice vietnamskou tržnicí od hranic až do samého centra obce. Pěkná byla také návštěva Německé přečerpávací elektrárny Markersbach. Vzhledem k tomu, že předpověď počasí na neděli nebyla optimistická a každý se již těšil domů bylo rozhodnuto o ranním odjezdu domů.  Tak šneci, zase za rok na soustředění 2010 ahoj.

A jak jsme trénovali: 

Den první (6.5.) : najeto 316 km - průměr obrovský

Automobilový přesun do Krušných hor obce Mariánská. Následovala procházka mezi dešti, večeře a plánování etapy na další den

Den druhý (7.5.) :  najeto 80,5 km - průměr 14,2km/h - převýšení cca 2430 m

Mariánská – na žl.býv.důl Eliáš – po silnici doleva na Abertamy – vpravo žl. Pod Špičákem – červ.kolem Božídarského Špičáku na Boží Dar – Klínovec – sjezd po červené do Háje – zelená Kovářská (oběd) – modrá Měděnec – červ.nádraží Měděnec – modrá sjezd do Klášterce nad Ohří – po červené kolem Ohře na Lužný , Smilov, Boč-Kmanenec – Korunní Kyselka – Stráž nad Ohří – cyklotrasa po silnici přes Odviniv do Krásného Lesa – modrá Jáchymov a po silnici výšlap na Mariánskou.

Den třetí (8.5.) : najeto 62 km - průměr 15,0km/h - převýšení cca 1530 m

Mariánská – na modrou a po ní na Plešivec – zelená Abertamy – zelená Blatenský vrch – červená Horní Blatná – po cyklotrase na Jelení (občerstvení) – přes hranici na Hanneberg – zelená Johann Georgenstadt – Potůčky – cyklotrasa Podlesí – Myslivny – Božídarský Špičák – Abertamská křižovatka – biatlon.areál – lesem na modrou – sjezd na Mariánskou.

Den čtvrtý (9.5.) : najeto 83,5 km - průměr 16,0km/h - převýšení cca 2100 m

Mariánská – po silnici na Boží Dar – Fichtelberg – sjezd po červené a pak po modré a žluté do Neudorfu – po silnici na zelenou směr Hutenbratt Muhle – po silnici na Wolfner Muhle k přehradě Unter Neclen – výjezd po silnici a pak po žluté k horní nádrži přečerpávací elektrárny Markersbach – sjezd po modré a zelené do Raschau – po silnici Pohla – po cestě na Rittersgrun – silnice na Hammerrittersgrun – po červené a po žluté do Tellerhauseru – po modré na hranici – sjezd k silnici na Boží Dar – po červené kolem Božídarského Špičáku na Abertamskou křižovatku  a po modré sjezd do Mariánské.

Den pátý (10.5.) : najeto 312 km - průměr slušný

Balení a odjezd domů

 

Historie teamu rok 2009 - zpět

nacházíte se na stránkách www.turbosnekteam.com

 

Reklama: